Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciálka Ostravské bagdety 2012

     Tak tedy jak probíhal pátý ročník speciální výstavy ostravských bagdet. Bylo vystaveno 60 holubů od 8 vystavovatelů. Což není zrovna mnoho. Ale i tak Pánbuh zaplať. Celkový počet členů klubu je 17 lidí. Letos se prvně zúčastnil i nečlen klubu Jan Bubník ze Smilkova u Votic na Benešovsku. Tento chovatel mimojiné také pražských krátkozobých rejdičů pravidelně reprezentuje ostravskou bagdetu na podzimní jihočeské výstavě v Soběslavi. A nevede si špatně. Ostatně v závěru reportáže se dovíte jak dopadl na domácí půdě Ostravské bagdety. Co bylo velkou škodou, neúčast "Čech" konkrétně přítelů Martina a Kristyána Majerových. Kteří se pro nemoc omluvili. Takže jsme "Čechy" reprezentovali než př. Bubník a moje maličkost. Nicméně výstava byla velice pěkná, holubi poměrně vyrovnaní, ale o proti loňskému roku alespoň podle posuzovatele př. Pavla Wiedera žádný jedinec jak se říká nenadchl, žádný holub tam nevynikal. A proto žádný holub nedostal 97b. ale jen 96. Posuzování proběhlo přísně, bez přístupu lidí a účastnili se ho jen př. Wieder, Stein a zapisoval př. Stanislav. Bylo provedeno evropským způsobem ostatně jako roky předešlé. Jak už je tradicí a zde pan Stein už napsal, určení těch nejlepších zvířat tj. šampiona, nejlepší holubice, nejlepšího výletka a čestných cen bylo za účasti tedy nás všech a př. Wieder opět velmi fundovaně své rozhodnutí obhájil a vysvětlil. Samozřejmě názory lidu byli různé, ale ta diskuze k tomu už patří. Na výsledkové listině se tedy objevilo toto: Čestná cena s 96 b. získal př. Jozef Stanislav na modrého černopruhého samce, čestná cena s 95 b získal př. Jan Bubník na starého samce červeného dominanta, nejlepší výletek s 96 b. získal Petr Gletník na červeného dominanta samce(krásná typická hlava), nejlepší holubice s 95 b moje maličkost na modrou kapratou, nejlepší kolekci měl př. Jozef Stanislav na čtyřčlennou kolekci, pohár chovatelů 95 b získal Petr Gletník na samce červeného dominanta. Pohár chovatelů je titul získaný na jedince, kterého vyberou chovatelé. Tj. během večera se rozdají papírky s očíslováním od jedné do deseti a každý anonymě napíše číslo klece jako svůj typ od nejlepšího po nejhorší, ale nemusí vypsat všech deset, a pak se papírky odevzdají a to číslo klece, které se tam objeví nejpočetněji, tak ten holub dostane pohár chovatelů. No a na konec tady titul šampión s 96 body získal př. Jan Bubník na holubici loňskou červenou dominantu.
Co se týče zázemí, tak je dlužno poděkovat zejména jednateli př. Jozefu Stanislavovi a jeho rodině, který prakticky odmakal vše, co s výstavou souvisí, tj. zajistit, přihlášky, zajistit občerstvení, poháry, sponzory, postavit klece, uklidit před i po akci, zapisovat, napsat a vytisknout katalogy, navěsit ocenění, odmentorovat členskou schůzi, krmit, napájet a vyklepat zmrzlou vodu z napaječek, topit a další a další organizátorům známé věci. Takže ještě jednou díky za všechny zúčastněné.
K dispozici bylo pivo Ostravar i Plzeň a myslím, že se pilo obojí stejnou měrou, gulášek, uzené žebra, polévka, jednohubky, likérečky, čistý mok a tak jsme se měli dobře.

 

převzato z portálu www.ifauna.cz

autor příspěvku Ing. Juraj Kafka

smajlík